املاک شمال

در بخش  املاک شمال می خواهیم شما را با مناطق دیدنی و توریستی شهر های شمال کشور علل خصوص استان شهر های استان گیلان و مازندران آشنا نماییم .

بدیهی است با آشنایی بیشتر املاک و اراضی شمال می توانید انتخاب بهتری برای خرید زمین در شمال و یا خرید ویلا در شمال داشته باشید .

در انتهای این مقاله نیز به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که خرید ویلا در شمال اقتصادی تر است و یا خرید زمین در شمال مناسب تر است .

 خرید ویلای آماده بهتر است یا زمین ؟

در ابتدای این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت که خرید ملک در شمال بهتر است یا خرید ویلا ؟

بررسی این موضوع که خرید ویلا در شمال بهتر است یا زمین در شمال از دیدگاه ها و منظر های مختلف متفاوت است . ما در این مقاله این مساله را در جند جهت مورد بررسی قرار می دهیم .

بررسی خرید زمین یا ویلا  از جهت اقتصادی

از منظر اقتصادی اینکه خرید زمین مناسب تر است یا ویلا بستگی به مواردی از قبیل زمان خرید ملک و منطقه خرید ملک دارد .

ولی در مجموع می توان گفت در شرایط فعلی در 99 درصد مواقع خرید زمین در شمال و ساخت ویلا به صورت شخصی کاملا به صرفه تر می باشد .

زیرا سازندگان ویلا در شمال عموما سود بالایی برای خود در فروش در نظر گرفته و همچنین با توجه به تعداد فایل کمتر ویلای آماده در شمال به نسبت زمین های موجود ، از حیث عرضه و تقاضا نیز قیمت ویلا در شمال بالاتر از قیمت زمین در شمال + هزینه ی ساخت ویلا می باشد .

 

ویلای شخصی ساز بهتر است یا ویلای آماده

با توجه به سلایق مختلف ، همواره ویلایی که خود شخص با سلیقه ی خود ساخته عموما برای آن شخص بهتر از ویلای آماده می باشد .

 

راحتی خرید ویلای آماده

می توان گفت تنها مزیت خرید ویلا در شمال بحت راحتی خرید ویلای آماده نسبت به خرید زمین و ساخت ویلا در شمال می باشد .

 

خرید زمین و ساخت ویلا نسبت به خرید ویلای آماده چقدر به صرفه تر است  ؟

در این مورد نمی توان به طور قطع ابراز نظر کرد ولی در به طور میانگین قیمت تمام شده خرید زمین در شمال به همراه ساخت ویلا  در شمال حدودا 40 درصد ارزان تر از خرید ویلای آماده خواهد بود .

همچنین در برخی مناطق ممکن است این عدد حتی به 60 درصد نیز برسد !!! که این نشان از غیر اقتصادی بودن خرید ویلای آماده دارد .

 

هزینه ی ساخت هر متر ویلا در شمال

هزینه ی ساخت هر متر ویلا در شمال با توجه به تفاوت ظاهر و مصالح مصرفی و فرم معماری و ... در ویلا های مختلف متفاوت بوده ولی به طور کلی اگر می خواهیم قیمت ساخت یک ویلای نوساز شیک در گیلان و یا مازندران را تخمین بزنیم می توان گفت که برای ساخت هر متر زیر بنا  به طور میانگین دو میلیون و صد هزار تومان هزینه خواهد شد .

این قیمت مربوط به آبان سال 98 بوده و به صورت کامل متره شده و از روی متره و هزینه های ساخت متره و برآورد نمونه ساخته شده ی 6 ویلا در گیلان و مازندران محاسبه شده است . همچنین قیمت محوطه سازی نیز در قیمت فوق دیده شده است .

 

 

البته عموما سازندگان ویلا برای مخفی کردن سود بالای خود سعی بر این دارند که نشان دهد بابت هر متر بیش از سه میلیون تومان هزینه کرده اند که عموما این مورد را از باب فروش بالاتر ویلای خود خواهند گفت .

 

 

نتیجه : به طور کلی خرید زمین و ساخت ویلا بهتر از خرید ویلای آماده در شمال می باشد .

 

از نکات مهم در خرید زمین زمین و یا ویلا در شمال بحث سند مالکیت می باشد که در اینجا به توضیح این مقوله خواهیم پرداخت 

 

مزایای سند رسمی با سند عادی

 

 مزایای اسناد رسمی

۱- اسناد رسمی بین طرفین تنظیم‌کننده و جانشین قانونی آنها از قبیل ورثه معتبر است.
۲- تاریخ سند رسمی نه تنها نسبت به طرفین معامله بلکه نسبت به سایر اشخاص نیز اعتبار دارد.
۳- در مقابل اسناد رسمی، انکار و تردید مسموع نیست و فقط می‌توان ادعای جعل کرد.

چگونه اسناد عادی، اعتبار اسناد رسمی پیدا می‌کند؟
۱- شخصی که سند عادی علیه او اقامه شده است، صدور آن را از جانب خود تایید کند.
۲- در دادگاه ثابت شود که سند عادی که مورد انکار قرار گرفته، از سوی شخص منکر قبلا به امضا و مهر رسیده است .

زمین ساحلی بهتر است یا زمین جنگلی ؟

یکی از سوال هایی که همراه در ذهن خریداران ویلا و یا زمین در شمال مطرح می شود این مورد بوده که خرید ویلای جنگلی بهتر است یا ویلای ساحلی ؟

شاید در اولین دید فقط به تفاوت در زیبایی ظاهری یک ویلای ساحلی و جنگلی فکر کنید ولی که خرید یک ویلای مناسب نیازمند بررسی جامع تربوده و باید جوانب دیگری علاوه بر منظره ویلا  را در نظر گرفت.

زمین جنگلی - ویلای جنگلی
عموما طرفداران ویلای جنگلی خواهان دوری از شهر و سکوت و آرامش و صدای بی نظیر پرندگان می باشند. همچنین عموما تنوع در ساخت ویلا های جنگلی بیشتر از ویلا های ساحلی می باشد .
عموما ویو ویلای جنگلی در صبح بهتر و مناسب تر از ویو ویلا ساحلی بوده ولی در شب ویو و صدای دریا ویلای ساحلی ورق را به سمت خود بر می گرداند

همچنین با توجه به کمتر بودن قیمت زمین های جنگلی و  ویلای جنگلی به نسبت زمین ساحلی و ویلای ساحلی بسیاری به دنبال ویلای جنگلی خواهند رفت

در هنگام خرید ویلای جنگلی توجه به این نکته که در زمستان و فصول سرد این ویلا چندان کاربرد نداشته و مسیر های دسترسی به این قبیل ویلا ها بعد از بارش برف پر خطر تر می شوند و همچنین توجه به بحث سرمایش ویلای جنگی در شمال از نکاتی است که باید دقت شود .همچنین متاسفانه امنبیت ویلای جنگلی در شمال کمتر از ویلای ساحلی می باشد .

بحث خطر رانش زمین نیز از دیگر مخاطرات ویلاهای جنگلی و کوهی می باشد .

همچنین عموما زمین های ساحلی به نسبت زمین جنگلی به شهر ها نزدیک تر بوده و دارای امکانات و دسترسی بهتری می باشند

سود خرید زمین ساحلی در شمال بیشتر است یا زمین جنگلی درشمال ؟

 با توجه به اینکه متراژ زمین های ساحلی در شمال بسیار بسیار کمتر از زمین های جنگلی می باشد مشخص است که زمین های ساحلی و یا نزدیک به ساحل پیشرفت اقتصادی بهتری خواهند داشت .

فروش راحت تر املاک ساحلی به نسبت املاک جنگلی

همچنین نقد شوندگی ویلا ساحلی و یا زمین ساحلی در شمال بهتر از ویلا و یا زمین جنگلی در شمال می باشد .پس اگر به دنبال نقد شوندگی راحت تر املاک شمال خود می باشید بهترین انتخاب خرید املاک ساحلی شمال می باشد زیرا فروش املاک ساحلی شمال بسیار راحت تر است .