• آگهی های ویژه لوازم اتاق خوابنکات مهم در خرید سرویس چوب:

قبل از خرید تخت و کمد خوب و منصفانه با خودتان فکر کنید که اگر کودک شما کمد مستقل نداشته باشد، می توان با اختصاص یکی دو قسمت از کمد خودتان به لباس های او، نیاز به خریدن کمد را حذف کنید یا نه؟ بعضی از والدین واقعا در خانه خود برای اضافه کردن یک کمد دیگر فضای خالی ندارند اما فکر می کنند که واجب است نوزادشان کمد مستقل داشته باشد. سرویس چوب یک وسیله جاگیر است، برای آن به خوبی برنامه ریزی کنید تا فضای اتاق کودک یا اتاق مشترک والدین و کودک به نحو دردسرسازی محدود نشود.

برخی از این سرویس ها با وجود پرداخت هزینه 2 تخت اما در واقع نمی تواند به صورت همزمان تبدیل به 2 تخت شود. در این تخت ها میله های محافظ فقط بخشی از تخت نوجوان را محدود کرده است و اگر بعدا کودک دیگری داشته باشید، نمی توانید از تخت کودک برای فرزند کوچک تر و از تخت نوجوان برای فرزند بزرگ تر استفاده کنید.

سیسمونی چیست؟ وسایل غیر‌ضروریِ سیسمونی که لازم نیست بخرید

بسیاری از خانم‌های باردار فقط با نگاه کردن به سیسمونی دیگران اقدام به خرید وسایل سیسمونی می‌کنند. در حالی که کافی است با یک نگاه به جیب خود و کمی چشم چرخاندن در فامیل متوجه شوند بسیاری از وسایل خریداری شده برای کودک حتی یک بار هم استفاده نمی‌شود. نیازهای واقعی نوزاد را بشناسید تا پول اضافه از جیبتان نرود.

 

 راحتی

یک تشک خوب تکیه گاه مناسبی برای بدن (از سر تا پا) است و حالت ستون فقرات را در همان وضعیت ایستاده نگه می دارد. در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد، تشک خوب باید بتواند با توجه به نیاز فرد و بسته به راجتی او در خواب، این مشکل را برای وی حل نموده و باعث لذت بردن شخص در هنگام خواب گردد.

 

دوام

کیفیت مواد به کار رفته مهم است. ممکن است برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید، اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد. با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد، چرا که تنها در خواب ایت که بدن فعالیت روزانه و خستگی های چندین ساعت کار متداول را میتواند دفع کند، این خستگی ها میتواند جهت ورزش کردن، درس خواندن، کار کردن و حتی بیدار بودن یا صحبت کردن باشد.

 

فضا

اگر تشک خیلی کوچک باشد آرامش و آزادی زمان خواب را از شما می گیرد. یک فرد سالم در حدود ۶۰-۴۰ مرتبه در طول شب غلت می خورد، بنابراین برای تجربه یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید، معمولا از تشک های کوچکتر برای استفاده در کمپ ها و سفر استفاده میشود چرا که این نوع تشک ها حجم و فضای کمتری را اشغال مینمایند و برای استفاده چند شب مناسب هستند، پیشنهاد میشود برای خواب در منزل مخصوصا جهت شب ها از تشک های استاندارد استفاده نمایید.

 

 جنس اسفنج

در تشخیص نوع اسفنج به کار رفته تشک باید به وزن و تراکم آن دقت کرد.، این اسفنج ها هر چه متراکم تر باشند به طبی تر شدن تشک کمک کرده و مقداری سفت تر میگردند و هرچه باز تر باشند شُل تر شده و گود تر میگردند، وزن اسفنج هایی که سنگین تر میباشند از تراکم بیشتری برخوردار هستند.

 

 فنر

نوع فنر بندی تشک, ضخامت مفتول فنر و فریم دور تشک در کیفیت تشک های فنری مهم هستند. همچنین تشکهایی که دارای فنر پاکتی هستند از قابلیت بیشتری برخوردارند بطوریکه تمام فنرها تک تک داخل فنر و منفصل هستند و در صورتی که دو نفر روی تشک باشند با تکان خوردن یکی دیگری متوجه نخواهد شد. همچنین در دراز مدت فنرها بدلیل اصطحکاک یکدیگر جیر جیر نخواهند کرد.

 

 ارتفاع تشک

با توجه به لایه های داخلی تشک اعم از موکت, الیاف, پنبه, رویه تشک, ارتفاع تشک ها متفاوت خواهد بود و در طول عمر تشک نقش بسزای دارند. هرچقدر ارتفاع تشک بیشتر باشد تشک مرغوب تر و در ضمن اگر از روتختی استفاده کنید بدلیل ارتفاع بیشتر سرویس خواب شما زیباتر خواهد بود و ملحفه روتختی جلوه بهتری خواهد داشت.

 

 مموری فوم

تشکهای نسل جدید دارای مموری فوم هستند که قیمت بالاتری دارند. مموری فوم برای اولین بار توسط سازمان فضایی آمریکا جهت جلوگیری از عوارض ناشی از شتاب ثقل به هنگام پرتاب فضاپیماها بر بدن فضانوردان اختراع شد. پس از آن بعنوان یک محصول بسیار مفید و ضروری به خانه های مردم در اروپا و آمریکا راه پیدا کرد.  ویژگی منحصر به فرد فوم های هوشمند تغییر شکل در اثر دمای بدن، برگشت پذیری مناسب پس از برداشتن نیرو در ناحیه تماس، تسهیل در جریان گردش خون، جلوگیری از گرفتگی عضلات و نیز جلوگیری از درد در ناحیه ستون فقرات است.
تشک طبی و فنری یک انتخاب ایده ال برای تمام سنین است. بدلیل استفاده از اسفنج با دانستیته بالا و دیواره M دار و فنر بندی متراکم تر و فشرده علاوه بر طول عمر بالای تشک خوابی توام با آرامش را به ارمغان خواهد آورد. با توجه به اینکه فنر پاکتی و منفصل استفاده شده باشد, یا دارای مموری فوم باشد و همچنین ارتفاع تشک از لحاظ کیفیت و قیمت متفاوت خواهد بود.
تشک هایی که دارای فنر نیستند و تنها دارای خاصیت طبی هستند. تشک طبی نوع فومی ارزانترین تشک است که از خصوصیات آن سبک, سفت, قابل شستشو بودن, زیپ دار بودن است جنس آن از یونولیت بوده و عمر نسبتا کم, برای مصارف کوتاه مدت توصیه می شود. تشک طبی نوع اسفنجی نرم ترو با کیفیت تر است و با توجه به نوع اسفنج قیمت و کیفیت متفاوتی دارد. تشک تمام مموری فوم تشک طبی است که کلا دارای مموری فوم است قیت نسبتا بالاتری دارد.

تشک آبی:

تشک های آبی نیز طرافداران خاص خودشان را دارد و استفاده از آنها شما را به یاد شب های فراموش نشدنی پیک نیک می اندازد. با پر کردن آب گرم حالت ارتوپدیک پیدا میکند. در مصارف خاص بیشتر استفاده دارد. با پرکردن آب سنگین میشود. اگر پنچر شود به دردسر خواهید افتاد.
 
 میزان سفتی تشک بادی را می توان با یک  پمپ باد دستی یا برقی تنظیم نمود. اگر سوراخ شوند میتوان آنها را با لوازم مخصوص تعمیرات، تعمیر نمود. بسیارسبک و قابل حمل هستند و از آنها می توان در منزل، ویلا، مسافرت و محل کار استفاده کرد.
باید در نظر داشت که تشک های بادی بدلیل لایه های داخلی ای که بجهت نگه داری قسمت های مختلف باد در خود دارند و تقسیم بادی که بین قسمت های مختلف بدن انجام میدهند (مثلا فشاری که زیر پا قرار دارد کمتر از فشار زیر کمر میباشد) جزو تشک های طبی بحساب میایند. این تقسیم بندی باعث میشود تا قسمت های مختلف بدن شما به اندازه فشار و وزنی که بر روی تشک وارد میکنند به تشک فرو روند.
قیمت تشک های بادی نسبت به سایر تشک های موجود در بازار مناسب تر است این تشک ها را با کمترین هزینه ممکن میتوان تهیه نمود، در ضمن با همین هزینه کم میتوان این تشک پرتابل را در هر فضایی که نیاز به خواب است حمل و نقل نمود.

تعریف ویترین:

ویترین به مکان یا بخشی از مغازه گفته میشود که عمدتا در دیوار مغازه بوده و در آن کالا برای خریداران و مشتریان عرضه میشود. این مکان با شیشه ای از محدوده ی مغازه جدا میشود که هدف آن جذب قوه ی بصری ناظر است.
از واژه شناسی لغت ویترین بر اساس لغت نامه دهخدا اینگونه بر می آید: لغت فرانسوی به معنی” قفسه شیشه ای “،جعبه آینه،میزی مجوف (کاواک و میان تهی) که رویه آن شیشه ای باشد تا آنچه در آن است در معرض دید قرار داشته باشد.
آنچه در یک مجتمع تجاری بیش از سایر عناصر نقش ایفا می کند، ویترین های عرضه کننده ی کالا ها است. به طور معمول، ویترین ها بر عنصر اصلی فضا به نام دیوار جای گرفته اند. از اینرو تغییر در ساختار ویترین ها، تغییر در یکی از سه عنصر اصلی کف، سقف و دیوار را به همراه دارد.

امکان های مطلوب ویترین:

دید( دامنه دید، زاویه دید) بواسطه شفافیت شیشه
– افزودن بر ارزش و لوکسی کالا(اهمیت دادن به کالا)
-امنیت کالا(محافظت و ایمنی)
-احساس اطمینان بیشتر به واسطه شباهت به یک بسته بندی بزرگ
-در زمان مشاهده اجناس لازم نیست حتماً وارد مغازه شد و بدون درگیر شدن با فروشنده می توان کالا را بررسی کرد
-در زمان بسته بودن مغازه نیز می توان از ماهیت مغازه با خبر بود و تا حدودی به داخل دید داشت

نگاهی متفاوت به ویترین:

اکثر مراکز تجاری دیوارها بیشترین سهم را در تشکیل دادن ویترین ها دارند. این رو تغییر در ساختار ویترین ها مانند تغییر در یک عنصر اصلی فضا ( از میان سه عنصر کف، سقف و دیوار) است.
ویترین می تواند معرف یک فضا باشد. به جای کالای خاصی یک فعالیت عرضه شود. ویترینی برای دیده شدن افراد در داخل سالن انتظار سینما در گذر – ویترینی برای دیده شدن افراد در یک محیط خاص (کافه، فضای بازی، درحال خرید و…).این امر موجب خوانایی فضاها نیز می شود.
تصور کنید در نبود ویترین بتوان از میان یک مغازه گذشت و اجناس درون آن را بدون واسطه مشاهده کرد.(مشابه آنچه در بازار های قدیمی ایران اتفاق می افتاد)

مبل بادی در میان محصولات بادی از ارزش ها و اهمیت های بسیاری برخوردار هستند. این دسته از کالا ها برای استفاده کودکان، نوجوانان، جوانان، میان سالها و افراد مسن مناسب بوده و برای هر رده سنی محصول مناسبی تولید و به بازار عرضه شده است تا به این صورت تمامی افراد در سنین مختلف بتوانند از این کالا استفاده کرده و رضایت کاملی داشته باشند. سازندگان این محصول عبارت اند از شرکت هایی همچون اینتکس، بست وی، اینتایم، جیلونگ و ... که مطرح ترین آنها اینتکس می باشد و برای طراحی و تست محصولات خود بیش از سایر شرکت ها زمان صرف می کند. در این میان بست وی نیز طی سالهای گذشته با پیشرفت بسیار خوبی که در این ضمینه داشته است کالا های خود را به بهترین شیوهبه عمل رسانده و به بازار عرضه کرده است. اما محصولات شرکت اینتایم و جلونگ اغلب برای کودکان تولید شده اند و مرغوبیت کالا های شرکت اینتکس و حتی را ندارند. محصولات شرکت های ذکر شده معمولا ضخامت لایه های کمتری دارند و پیش از آنکه استفاده کاربردی داشته باشند برای تفریحات کودکان مناسب هستند. از این رو قیمت بسیار کمتری نیز دارند که در نوع خود یک حسن به حساب می آید.

دسته بندی مبل های بادی

مبل بادی پشتی دار : شاید محبوب ترین نوع مبل های بادی نوع پشتی دار آن باشند. در انواع مبل های پشتی دار، قسمت عقبی که به عنوان تکیه کاه مورد استفاده قرار میگیرد ارتفاع بیشتری داشته و برای استراحت های طولانی مدت مناسب تر است. به علاوه معمولا مبل هاش پیشتی دار دارای فضای نشیمنگاه بزرگ تری نیز هستند که باعث نتوان با استفاده از کفش هایی که برای خارج از منزل استفاده می شود از آن استفاده نمود چرا که قسمت در شرایط بسیاری کف پا با آن برخورد می کند و باعث می شود زودتر از حد ممکن کثیف شده و شما را به تمیز کردن آن وادار می کند. از مبل های بادی پشتی دار برای استفاده در کنار استخر و یا استراحت در فصل گرما استفاده می شود و راحتی آن را نمی توان با هیچ محصول مشابه دیگری مقایسه نمود. برخی از انواع این مبل ها از جنس وینیل می باشند و برای استفاده بر روی آب نیز گزینه مناسبی به شمار می روند. پشتی این دسته از مبل ها معمولا دارای زاویه 130 درجه هستند که برای جلسات رسمی مناسب نیستند ولی می توان به عنوان ابزاری برای مشاهده تلویزیون نیز استفاده کرد. در حالت کلی می توان گفت که حالت مبل های بادی پشتی دار مشابه تخت های دندان پزشکی بوده که برای nap مناسب است. 

مبل بادی زیرپایی دار : مبل های بادی زیرپایی دار شباهت های زیادی به مبل بادی پشتی دار دارند، آنها نیز با شیب 130% تولید شده اند با این تفاوت که قسمتی که برای قرار دادن پا بر روی آن وجود دارد را می توان به انتخاب خودتان استفاده کنید یا کاربرد دیگری برای آن در نظر بگیرید. مزیت این دسته از محصولات در مقایسه با دسته قبلی که به توضیح در مورد آن پرداختیم این است که برای قرار دادن زیر پایی و حالت نشستن خود حق انتخاب دارید. برای مثال می توان با کفش هم از مبل و هم از مبل و زیرپایی استفاده نمود. یا از آن مشابه مبل های معمولی استفاده نمود. این مبل ها همانند اکثر مبل های بادی دارای جای قرار دادن بطری و لیوان هستند، این ویژگی به این دلیل اهمیت دارد که سطح صاف بر روی محصولات بادی کم بوده و در صورت یافتن نیز با تکان های بدنه ممکن است به لیوان شما صدمه وارد کند.  این مبل نیز برای حالت nap مناسب است و به دلیل ظاهر بسیار شیکی که دارند می توان در دفاتر کاری و شرکت ها نیز برای استفاده در زمان استراحت از آنها بهره برد. در حالت کلی می توان این مبل را یکی از بهترین ها در دسته مبل بادی دانست که رضایت کاربران را به همراه داشته است. 

مبل باد فانتزی : مبل های بادی فانتزی به صورت خاص و ویژه ای برای کودکان تولید و عرضه شده اند. این دسته از مبل های بادی با بدنه براقی که دارند دارای ظاهر و طراحی کودکانه و زیبایی هستند که به دل کودکان می نشیند. این مبل نیز از این قائده مستثنی نیست و می تواند نیاز های کودکان را بر طرف کند. به دلیل ظرافت طراحی آنها بیشتر جنبه تفریحی دارد تا کاربردی بودن. مبل بادی کودک در اشکال مختلفی حیوان های فانتزی همچون خرس، جغد، قورباغه، گربه و ... تولید شده و در طراح های توپ بسکتبال، تنیس و فوتبال نیز قابل یافتن است. در این میان محصولات کاربردی برای کودکان نیز یافت می شوند که با وجود رنگ بندی زیبا و جذاب با کیفیت بالایی تولید شده است و نیاز های کودکان را در طولانی مدت و مسافرت تامین خواهد کرد. اغلب مبل های فانتزی به دلیل طراحی و رنگ بندی های متنوع به دو نوع کودکانه و پسرانه تقسیم می شوند که خود می تواند عیب ها و حسن های ویژه ای داشته باشد که برای عده ای خوش آیند و برای برخی مناسب نیست. 

صندلی بادی :صندلی بادی اصطلاحا به مبل های بادی خطاب می شود که پشتی کودکاهی دارند، این دسته از محصولات بر خلاف ظاهر فریبنده ای که دارند راحتی خوبی دارند و به هیچ وجه متوجه پشتی کوتاه آنها نخواهید شد. صندلی بادی از هر دو رویه جیر و براق در مدل های خود بهره می برد که بسته به نیاز کاربر هر کدام نیاز های آنها را در شرایط متنوعی بر طرف خواهد کرد. بر خلاف برخی دسته های مبل بادی که شاید با دیدن آنها متوجه بادی بودن انها نشوید، صندلی بادی به صورت خاصی از ابتدای به وجود امدن این دسته بندی تولید می شده و با اولین نگاه بادی بودن آن قابل تشخصی است. صندلی های بادی در محل های مختلفی می توانند کاربرد داشته باشند و برخی از انواع با کیفیت آنها دارای طول عمر بالایی داشته و کاربردی نیز می باشند که برای قرار دادن در اتاق نشیمن، اتاق خواب، مسافرت و ... قابل استفاده است 

مبل بادی رسمی : پر فروش ترین نوع مبل های بادی هستند که در عمل تمامی مدل های آن کاربردی هستند، این دسته از مبل ها برای قرار گرفتن در اداره و دفاتر کاری، منزل و ... کاملا مناسب هستند و بادی بودن آن در برخی از مدل های آن به سختی قابل تشخیص است. میل بادی رسمی همانند سایر مبل های چوبی و یا فلزی دارای دسته پشتی بلند است، به علاوه سطح رویه آن نیز کاملا صاف می باشد و تمامی استاندارد های مبل بادی در آن اعمال شده است. در این دسته از مبل های بادی معمولا از سطح رویه جیر استفاده می شود که باعث می شود بتوان از آن در مدت زمان طولانی تری استفاده کرد و بهره برد. در حالت کلی مناسب ترین گزینه برای جایگزینی مبل های سنتی مبل بادی می باشد با این مزایا که می توان آن را به سادگی جابجا کرده و حمل کرد و در زمان های عدم استفاده جمع کرده و در گوشه ای قرار داد.  در ادامه و در بخش جداگانه ای به توضیح های ویژگی ها و مزایای مبل بادی در مقابل مبل های سنتی خواهیم پرداخت 

مبل بادی گرد : مبل بادی گرد نیز از اولین تولیدات شرکت های سازنده مبل بادی به حساب می آید. این دسته از مبل ها ظاهر دایره ای شکلی دارند و این تغییرات تنها در ظاهر آنها بوده و تاثیری در راحتی انها ندارد. مبل های بادی گرد در دسته های کودکان و بزرگسالان، و در دسته مبل های فانتزی نیز قرار می گیرند و محدودیتی ندارند. جنس رویه اغلب مبل های بادی گرد براق بوده و می توان آنها را به سادگی تمیز کرد. به علاوه اینکه به دلیل ساختار طراحی مناسب و استاندارد برای قرار گیری بر روی آب نیز مشکلی نخواهند داشت.

مبل بادی تخت شو : این دسته از محصولات فوق العاده کاربردی هستند و برای افرادی که فضای اندکی دارند می توانند کاملا مناسب باشند به این دلیل که با خرید یک محصول می توانند کاربرد و ویژگی های دو محصول را با هم داشته باشند و در زمان های مشخصی به عنوان تخت بادی و در زمان هایی نیز به عنوان مبل بادی استفاده کنند.  مبل های بادی تخت شو به دو صورت جیر و براق تولید شده اند که در نوع جیر می توان آن را در طولانی مدت نیز استفاده کرد. در تست های انجام شده مقاومت این کالا ها بسیار خوب بوده و در صورت استفاده درست می توان آن را سالها استفاده کرد. مبل های بادی تخت شو طراحی همانند مبل های رسمی دارند و می توان از آنها برای دفاتر کاری نیز استفاده کرد به این صورت که طی روز می تواند محلی برای نشستن مهمانان و در شب و زمان های استراحت محلی برای خواب باشد. همین رویه نیز می تواند در منزل و یا در مسافرت تکرار شود.