• آگهی های ویژه خانهیک خانه مکانی امن برای استراحت کردن، زندگی کردن و آسودن است در این مکان معمولاً یک فرد و یا یک خانواده زندگی می‌کنند و وسایل خود را در آن نگهداری می‌کنند در فرهنگ سنتی و عامه ایرانی گاه از اصطلاح «چهار دیواری» به جای خانه استفاده می‌شود. خانه‌های جدید شامل سرویس‌های بهداشتی و امکانات تهیه غذا نیز هستند اما در برخی مناطق همچنان برخی اقوام دارای خانه‌هایی هستند که پیشرفت نکرده، از امکانات رفاهی و یا حتی مکان ثابتی برخوردار نیست. چادرنشینی یکی از انواع این نوع زندگی است.

 

خانه معمولاً خصوصی‌ترین ملک یک فرد یا یک خانواده در اجتماع است که از امنیت و حریمی مشخص و ویژه برخوردار است. امروزه به دلیل کمبود زمین در شهرها خانه‌ها بیشتر به صورت آپارتمان ساخته می‌شوند.

بهار فصل بسیار مناسبی برای خرید مسکن است ، چون شما وقت زیادی برای جا به جا شدن دارید قبل از این که فصل سرما شروع شود و همچنین این فرصت را به شما می دهد تا تکلیف مدرسه ی فرزندانتان را روشن کنید .

البته به یاد داشته باشید فصل بهار به علت ویژگی هایی که دارد حس خوبی در مورد فضای بیرونی خانه  به شما می دهد و اگر حیاط سرسبز و مشجری داشته باشد ممکن است محو ظاهر شوید و از تمرکز روی جزئیات دقیق غافل شوید .

 

 

جنبه های مثبت خرید خانه در تابستان 

برنامه مدارس باعث می شود کسانی که قصد جا به جایی دارند ، تا اواخر بهار خانه ی خود را بفروشند و قبل از شروع شدن فصل مدارس به خانه ی جدید نقل مکان کنند .

البته برای فروشندگان سودمند است که خانه های خود را قبل از شهریور بفروشند و گذشته از این ها هیچ کس دوست ندارد فرزندش در اواسط سال تحصیلی به مدرسه ی جدید برود و با مسائل تازه وارد بودن در مدرسه کلنجار برود. جا به جا شدن در تابستان فرصت دوست پیدا کردن به کودکان را میدهد و اجازه میدهد در روز اول مدرسه هم گروهی های خود را بیابد .

ظاهر کلی خانه هم در این فصل خودش را بهتر نشان می دهد ، درختان برگ های تازه در می آورند و سرسبزی و هوای تازه  باعث می شود خریدارن حس خوبی به خرید خانه داشته باشند . شما در این فصل خانه ی جدیدتان را در بهترین حالت می بینید .

یکی دیگر از دلایلی که از فروردین تا مرداد بهترین زمان برای  فروش خانه است نو شدن طبیعت است و مواظب باشید فروشنده با ایجاد فضای زیبا در بیرون از خانه و نمایش دادن فضای سبز خانه ارزش خانه را دو چندان نشان ندهد .

جنبه ی منفی خرید خانه در تابستان

به دلایلی که در بالا گفته شد 30 تا 40 درصد خانه ها در این فصل به فروش می روند و این به معنی قیمت های بالا و رقابت شدید است .

با خانه های زیادی که در بازار قرار می گیرند و رقابت شدید مردم بر سر بهترین خانه ها ، شما ممکن است خانه ی مد نظرتان را از دست بدهید و یا در شرایط استرس زا برای قیمت دادن قراربگیرید.

در این زمان ممکن است بخواهید تا زمستان صبر کنید تا قیمت ها پایین بیایند ، در واقع اگر شرایطش را داشته باشید بهترین زمان برای خرید خانه اواسط زمستان است ، زمانی که هیچ رقابتی نیست و حتی در این زمان فروشندگان راغب هستند ملک خود را کمی زیر فیمت به فروش برسانند .

با توجه به این که در بخش اول گفته شد بهترین ماه های خرید خانه فروردین تا مرداد هستند و به دلیل ازدحام جمعیت خریدارن در این ماه ها ممکن است شما به نتیجه ی مطلوب خود دست پیدا نکنید .

اما اگر اصرار دارید در این ماه ها خانه  بخرید ، در نظر گرفتن نکات زیر در رسیدن به خانه ی مورد نظرتان ، شما را یاری می کندآموزش خرید و فروش املاک

 

1دست دست نکنید که مورد می پرد ، این اصطلاح معروف مشاوران املاک است ، به این معنی که اگر در بازار داغ ملک ، ملک مورد پسند خود را پیدا کردید معطل نکنید .

 

2اگر شما تصمیم گرفتید اوایل بهار تا تابستان بهترین زمان برای خانه ی مورد نظرتان است آموزش خرید و فروش املاکپس باید آماده باشید که زود تصمیم بگیرید و هر چه سریعتر وارد عمل شوید .

 

3انتظار نداشته باشید در این زمان ( آموزش خرید و فروش املاک) که بازار ملک داغ است ، فروشنده به راحتی در قیمت خانه به شما تخفیف بدهد .

 

4اگر شما بخواهید خرید خانه ی خود را جلو بیاندازید و قبل از تابستان خانه ی دلخواهتان را بخریدآموزش خرید و فروش املاک به محض پایان یافتن تعطیلات نوروز دست به کار شوید زیرا آغاز بازار داغ ملک در این زمان است و شما نباید انتخاب های اولتان را از دست بدهد آموزش خرید و فروش املاک

 

5اگر هر طور که شده می خواهید در فصل تابستان خانه بخرید آموزش خرید و فروش املاکباید مواظب رطوبت خانه باشید ، زیرا در تابستان به علت خشکی هوا شما متوجه نم خانه نمی شوید ،تشخیص دادن این مورد سخت است ، به دیوار ها و سقف دقت کنید اگر لکه های بر جای مانده از آب را دیدید حتما با یک متخصص مشورت کنید ، البته کپک هم  یکی از نشانه های اصلی رطوبت است که بوی آن به راحتی قابل برطرف کردن نمی باشدآموزش خرید و فروش املاک

خرید منزل در فصل زمستان

از آنجایی که بهار و تابستان فصل رونق بازار بلاگ جایی نواست ، خیلی از فروشندگان ملک تا بهار برای فروش خانه ی خود صبر می کنند ، البته تعداد کمی از فروشندگان ملک ، خانه هایشان را در فصل زمستان برای فروش می گذارند ، آن ها معمولا دلایلی هم برای کار خود دارند مانند ، تغییر و جا به جایی شغل .

وضیعت بعضی از این فروشندگان و عجله ی آن ها به نفع خریداران است  و هم چنین در این فصل انتخاب های شما محدود هستند اگر چه این به نظر درست نمی آید اما محدودیت انتخاب ، از هدر رفتن زمان شما جلو گیری می کندبلاگ جایی نو

 

1 آیا شما می خواهید برای پیدا کردن خانه ی جدید بین 50 خانه سرگردان باشید ؟ راحتتر است در فصل زمستان بین تعداد محدودی از خانه ها خانه ای که از همه بیشتر مناسب شماهستند را پیدا کنید .

 

2 فقط به دلیل این که خانه های کمی در زمستان برای فروش قرار دارند ، عده ی کمی علاقمند هستند در این فصل خانه بخرند .

 

3 به علت تعداد کم خریداران در این فصل فروشندگان مجبور هستند خود را با شرایط خریداران بالقوه وفق دهند ، شما به عنوان خریدار باید ا این موضوع استفاده کنید و قیمت پایین تری برای خانه پیشنهاد دهید اما سعی کنید قیمت پیشنهادیتان غیر معقول نباشدبلاگ جایی نو

 

4 کم بودن خریداران بالقوه در فصل زمستان به شما این امتیاز را می دهد که برای تصمیم گیری زمان داشته باشید ، در حالیکه در زمان آغاز فصل رونق بازار بلاگ جایی نو( بهار ) این نگرانی که ممکن است کسی خانه ی مورد پسند شما را از چنگتان در آورد وجود دارد ، اما در زمستان چنین رقابتی وجود ندارد .

مزایای خرید مسکن در زمستان 

آیا فصل زمستان برای برای خرید مسکن مناسب است؟ مزایای خرید مسکن در زمستان چیست؟

 

← خرید مسکن در فصل زمستان به شما این امکان را می دهد که امکانات خانه را برآورد کنید آموزش خرید و فروش املاکآیا در حین بازدید ، خانه سرد بود ؟ و یا سیستم گرمایشی آن دایر بود ؟ آیا از پنجره ها سرما به داخل می آمد ؟

 

← مزیت دیگر خرید خانه در فصل زمستان که بازار ملک راکد است آموزش خرید و فروش املاک قابایت همکاری با مشاوران املاک با تجربه است . مشاورین مسکن زمان بیشتری دارند تا روی پیدا کردن خانه ی جدید برای شما تمرکز کنند .

 

← در ضمن در فصل گرفتن وام نیز آسانتر خواهد بود و تسهیلات بیشتری در زمان کمتری به شما اختصاص می یابدآموزش خرید و فروش املاک

 

← البته نباید از این مسئله غافل شد که اکثر خریداران مسکن در فصل زمستان با نگاه سرسری به خانه و در نظر نگرفتن فصل از خرید خانه منصرف می شوندآموزش خرید و فروش املاک

 

← اگر شما تصمیم دارید از مزیت های خرید مسکن در فصل زمستان استفاده کنید واز شرایط خاص بازار خریداران در این فصل بهره مند شوید ، باید خانه را در فصل بهار تصور کنید وبه یاد داشته باشید که فصل بهار تمام حس مردگی خانه را از بین می برد و خرید پر سود و به صرفه شما در زمستان آموزش خرید و فروش املاکدر فصل بهار به یک خانه ی عالی تبدیل می شود .

هفت راهکار برای خرید خانه ارزان قیمت

1- خرید خانه در طبقه زیر همکف


عوامل زیادی وجود دارند که در قیمت ملک اثرگذار هستند؛ برای مثال واحدهای قولنامه ای بسیار ارزان تر از واحدهای دارای سند شخصی هستند. همچنین داشتن آسانسور، پارکینگ و سایر امکانات اینچنینی در قیمت ملک اثرگذار است اما از دیگر مواردی که سبب کاهش قیمت واحد مسکونی می شود، واقع شدن آن واحد در طبقه زیر همکف است. در میان فایل واحدهای فروشی، واحدهای زیادی وجود دارند که در طبقه زیر همکف یا همان زیرزمین واقع شده اند و از قیمت های پیشنهادی آنها کاملا مشخص است که قرار گرفتن این واحدها در طبقه زیر همکف اثر زیادی در قیمت آنها گذاشته است.


برای مثال در میان آگهی های موجود، ارزان ترین واحدی که در طبقه زیر همکف واقع شده مربوط به واحدی 115 متری و سه سال ساخت در محله هنگام است که این ملک با قیمت هر متر مربع یک میلیون و 560 هزار تومان آگهی شده است که دلیل فاصله قیمتی زیاد این ملک با سایر ملک های واقع شده در این محله، سند قولنامه ای و واقع شدن آن در طبقه زیر همکف است. همچنین در میان آگهی این خانه های زیرزمینی واحدی 106 متری و نوساز با قیمت هر متر مربع 12 میلیون تومان در محله سعادت آباد از گران ترین ها به شمار می رود.


2- خرید خانه در شهرهای حاشیه ای


رکود سنگین بازار مسکن در شهر تهران موجب شده که شهرهای جدید هم از رونق بیفتند و خرید و فروش در این شهرها به پایین ترین حد خود برسد. شهرهای جدید اطراف تهران در چند سال گذشته تحت تاثیر رکود بازار مسکن تهران قرار گرفته اند و به شدت در رکود قرار دارند، به طوری که خرید و فروش مسکن در این شهرها با کندی بیشتری انجام می گیرد و حتی می توان گفت متقاضیان کمی هم در این شهرها حضور دارند.


این شرایط باعث شده که حتی در میان آگهی های خرید و فروش مسکن، کمتر اثری از واحدهای شهرهای جدید اطراف تهران باشد که نشان می دهد متقاضی خرید و فروش این واحدها وجود ندارد و با اینکه در حد بنگاه های املاک در سطح شهر باقی مانده است. در حالی که در سال های گذشته پای ثابت آگهی های فروش املاک بود. ایرج رهبر یکی از اعضای انجمن انبوه سازان استان تهران هم در گفتگو با خبرگزاری مهر این موضوع را تایید می کند رکود بازار مسکن در تهران، تاثیر زیادی بر شهرهای جدید گذاشته و مسکن در این شهرها کاهش قیمت بسیاری داشته است.


او می گوید در حال حاضر به طور رسمی خرید و فروش مسکن مهر هم انجام نمی شود: «البته به صورت غیررسمی در بنگاه های املاک خرید و فروش می شود اما در مجموع متقاضیان بسیار کمتری نسبت به سال های گذشته برای خرید مسکن در شهرهای جدید وجود دارد.» همچنین یکی از مشاوران املاک در این شهر، با بیان اینکه قیمت مسکن در شهر پردیس به شدت کاهش یافته است، می گوید: «قیمت ها نسبت به سال های گذشته، تغییر زیادی داشته، ضمن آنکه استقبال از خرید هم کم شده است.»


این فعال بازار مسکن با اشاره به اینکه خرید مسکن مهر از واحدی 34 میلیون تومان هم وجود دارد، می گوید: «قیمت واحدها به شدت کاهش یافته و همین موضوع یکی از نشانه های رکود در بازار مسکن شهرهای جدید است.»


3- خرید خانه های نوساز به شکل قولنامه ای


بازار مسکن چند سالی است که در رکود به سر می برد. با این حال به گفته بسیاری از مشاوران املاک، هنوز هم خانه های متراژ پایین طرفداران خاص خود را دارد و وام های مسکن بیش از همه برای خرید خانه ها مصرف می شود. بر اساس فایل های موجود می توان دریافت که به صورت حدودی قیمت هر متر مربع از واحدهای 40 تا 50 متری نوساز در شهر تهران، با توجه به موقعیت مکانی از دو میلیون تومان شروع شده و تا 13 میلیون تومان ادامه دارد و به طور کلی قیمت کل این واحدها از 85 میلیون تومان شروع می شود و تا 624 میلیون تومان ادامه دارد.


ملکی که 85 میلیون تومان آگهی شده مربوط به واحدی 40 متری در محله جشنواره است که به دلیل قولنامه ای بودن ارزان تر از سایر ملک های آن منطقه به فروش می رسد.


4- خرید خانه در منطقه پنج تهران


در میان واحدهای آگهی شده در منطقه پنج- تهران، واحدهای زیادی با قیمت های کمتر از 200 میلیون تومان به فروش می رسد که اکثر آنها دارای متراژی کمتر از 60 متر مربع هستند. در میان این واحدها برخی به دلیل اینکه دارای سند شخصی نیستند با قیمتی به مراتب پایین تر از سایر واحدهای مشابه خود در آن محله به فروش می رسند. برای مثال در محله کن سولقان، واحد نوساز و 55 متری با قیمت هر متر مربع دو میلیون تومان آگهی شده و این در حالی است که واحدهای مشابه آن با قیمت های بالاتری به فروش می رسند و دلیل ارزان بودن این واحد، قولنامه ای بودن آن است.


5- خرید خانه با 40 میلیون تومان


در کنار فایل هایی که با شرایط فروش نقدی به بازار مسکن عرضه شده اند، پکیج هایی برای دریافت چند مرحله ای قیمت آپارتمان های فروشی از سوی مالکان و مشاوران املاک به متقاضیان خرید توصیه می شود. در این پکیج ها، پرداخت قیمت واحد به شکل پرداخت پولی که بابت رهن آپارتمان از مستجر دریافت می شود به اضافه ومی که مالک جدید می تواند در زمان خرید واحد از بانک بگیرد، عمده ترین این روش ها است.


به این ترتیب می توان با 40 میلیون تومان هم در تهران صاحب خانه شد. قیمت کلی بیشتر سوئیت و تک خوابه های 30 تا 40 متری در بیشتر مناطق تهران بیش از 100 میلیون تومان نیست. برخی از این واحدها نسبت به قیمت شان کیفیت خوبی نیز دارند. اگرچه متراژ این واحدها شاید در نگاه اول مورد پسند زوج ها نباشد اما برای اول زندگی از بهترین گزینه ها است. مناطق جنوب شهر مملو از واحدهای 30 و 40 متری هستند که برخی از این واحدها حتی یک اتاق کوچک هم دارند. بیشتر این واحدها قدیمی ساز و بازسازی شده اند و برخی از این سوئیت ها دارای پارکینگ هم هستند که قیمت بالایی هم ندارند.


مثلا در سبلان، سوئیت 25 متری نوساز در یک آپارتمان چهار طبقه با پارکینگ، خواب، کف پوش سرامیک و آشپزخانه وجود دارد که با هزینه پارکینگ و نقل و انتقال حدود 90 میلیون تومان خرج برمی دارد و مالک آن در ابتدای معامله تنها 40 میلیون می خواهد.


6- اگر می توانید، بی خیال پارکینگ شوید


خانه های بدون پارکینگ، سخت به فروش می روند. این را مشاوران املاک تایید می کنند. خریداران بیشتر تمایل دارند خانه هایی را خریداری کنند که دارای پارکینگ باشد، مگر مشتریانی که به دنبال سرمایه گذاری هستند و خانه های فاقد پارکینگ را برای سکونت نمی خرند.  آپارتمان های فاقد پارکینگ زمانی به راحتی به فروش می رسند که تا 20 میلیون زیر قیمت منطقه باشند. در منطقه ای مثل ظفر خانه های فاقد پارکینگ متری یک تا دو میلیون ارزان تر است. در طرف مقابل قیمت خانه هایی که دارای دو پارکینگ هستند، 18 میلیون بیش از خانه هایی است که دارای یک پارکینگ هستند.


7- اگر بی خیال آسانسور شوید


برای افرادی که سن و سالی از آنها گذشته، آسانسور یکی از مهم ترین فاکتورها در هنگام خرید یا رهن و اجاره یک واحد آپارتمان در طبقات چهارم یا پنجم است؛ ملاکی که حتی برای جوان ترها هم در خرید و فروش آپارتمان در نظر گرفته می شود.