ویلا بنایی است اما ویلا یک خانه شهری نیست! داشتن ویلا مخوصلاً ویلای لوکس در شمال و آن شرایط مناطق شمالی و خصوصاً نزدیک ساحل ، حس خوب با خودش دارد و احساس امنیت در مسافرت در منطقه ای که انتخابش کردید تا در آن به اقامت یا استراحت بپردازید

ویلا شمال :

ویلا شمال ، همانطور که از اسمش پیداست ویلاهایی که در شمال قرار دارند را ویلا در شمال گویند . اما با توجه به موقعیت کشورمان ، شمال از آب و هوای مطلوب تری نسبت به سایر مناطق داراست و استفاده از کلمه ویلا شمال در اینجا به همین معنی است . در شمال به دلیل وجود دریای خزر ساخت و ساز ویلا رونق زیادی دارد ، مخصوصاً در گیلان و منطقه زیباکنار که به دلیل نزدیکی با منطقه آزاد انزلی یکی از قطب های گردشگری گیلان محسوب میشود . شهرک ویلایی الیت نیز در منطقه زیباکنار قرار دارد .

آیا میدانید یک ویلای خوب در شمال چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

قبل از خرید هر محصولی معمولاً ویژگی های آن مورد بررسی قرار میگیرد و برای خرید ویلا شمالبه سوال اول میرسیم اینکه یک ویلای خوب در شمال چه ویژگی هایی دارد ؟

نکته اول در انتخاب ویلا در شمال این است که آیا سازه بر اساس بافت منطقه مورد نظر طراحی شده یا نه ؟ آیا سازه از لحاظ معماری داخلی و خارجی توسط یک آرشیتکت و متخصص طراحی شده و یا به صورت سنتی  و یا از روی یک طرح و یا چند طرح ترکیبی که در محیط اینترنت به وفور یافت میشود کپی و ساخته شده ؟

اولین قدم بررسی یک ویلای خوب دیدن تصاویر مراحل ساخت و چک کردن مجوز های قانونی  اولین مرحله است و پس از آن حتما پیشنهاد میکنیم تعدادی از پروژه های اجرایی قبلی مجموعه مورد نظرتان را پیگیر باشید. زمانی که میخواهید برای خرید ویلا در شمال که قرار است جزو امن ترین و آرامش بخش ترین محل های زندگی شما باشد هزینه کنید باید از نقاط ضعف و قوت آن به خوبی آگاه باشید . اگر طراحی و اجرای یک ویلا بدون تفکر و اندیشه و بدون در نظر گرفتن جغرافیا و بافت منطقه صورت گیرد مطمئنا در آینده بسیار نزدیک نه تنها در سمت رشد حرکت نخواهد کرد بلکه آسیب و زحمات بسیاری را برای صاحبان ویلاها در بر خواهد داشت .

آيا قصد خريد ويلا شمال داريد ؟

در نظر گرفتن استاندارد های ساخت و ساز ویلا، تنها یک مورد است که توسط بسیاری از سازندگان ویلاها رعایت نمیشود. حالا بیایید تصور کنیم اگر به بافت منطقه ای مانند شمال در حین ساخت بی توجهی شود نتیجه ای بسیار شایع را خواهیم دید . ویلا هایی رطوبت زده و فرسوده با عمر بسیار کم صرفا جهت کم کردن هزینه ای ساخت و در بسیاری موارد از جهت  عدم دانش کافی در  طراحی سازه بوجود می آیند. خرید ویلا شمال شاید علاوه بر تهیه محیطی امن و آرام برای شما جنبه سرمایه گذاری نیز داشته باشد  پس چه بهتر از ابتدا به  موقعیت  جغرافیایی ویلای خود در منطقه شمال نیز فکر کنیم .

در مطالب مختلفی به معرفی زیباکنار پرداخته شده است ، منطقه زيبا کنار را بهتر بشناسيم ! (ويلا شمال) ، مکانهای گردشگری زیباکنار. منطقه زیباکنار در سالهای اخیر تنها منطقه در شمال است که قیمت ویلا در آن در تمامی شرایط رکود در حال پیشرفت بوده و خرید و فروش ویلا همیشه در آن پر رونق است . با یک پرس و جوی ساده از تمامی اقشار از بنگاه املاک تا ویلاداران منطقه و سایر مردم ناحیه به مزیت های ویژه این منطقه زیبا پی خواهید برد.

در خرید یک ویلای خوب در شمال نوع طراحی و دیزاین حرفه ای و در نظر گرفتن امکانات رفاهی و تفریحی نیز بسیار تاثیر گذار است. طراحی ویلاها در سبک های متفاوت که تمامی سلایق را پوشش دهد یکی از مزیت های  بناهای خوش ساخت میباشد.

در خرید ویلا باید به نکات دیگری مانند نورگیری خانه، نحوه قرارگیری خواب ها و آشپزخانه ، تهویه مناسب برای آشپزخانه ، تفکیک ، محیط فضاهای خصوصی ویلا از فضا های پذیرایی  میهمان ، اندازه پنجره ها ، محل سرویس ها ، نزدیکی اتاق خواب ها و نوع و مکان ورودی ویلا و .... نیز توجه کنید.

قبل از ویلا شمال تمامی امکانات و مزیت های مورد نظر ویلای خود را در ذهن داشته باشید و حتما سعی کنید از مراحل ساخت اطلاع یابید و از راحتی ، سهولت و آرامش بخش بودن محیط ویلای خود اطمینان حاصل کنید.

درکدام منطقه ییلاقی تهران ویلا بخرید

سفر با معماری: تهران شاید به واسطه داشتن امکانات رفاهی مناسب، شهری جذاب برای زندگی باشد، اما بدون شک همه ما روزی از این همه شلوغی، تراکم و انواع و اقسام آلودگی ها خسته می شویم و به دنبال جایی برای رهایی از همه این مشکلات می گردیم و آنجا است که نیاز به فضایی آرام با چشم اندازهای زیبا و آب و هوایی خوب و مطبوع نمود پیدا می کند. جایی که بتوانیم برای چند روز دغدغه های زندگی مدرن امروزی را به فراموشی بسپاریم و معنای حقیقی زندگی را بیابیم. جایی مثل مناطق ییلاقی خوش آب و هوا که در ایران کم نیستند. چند وقت قبل در مطلب درکدام منطقه ییلاقی تهران ویلا بخرید، به معرفی مناطق مناسب در شمال و شرق تهران برای ساخت ویلا پرداختیم

زمان مناسب برای خرید ویلای خوب :

در مورد زمان مناسب برای خرید ویلای خب در شمال باید بگوییم مانند سایر بخش های مسکن از جهت خرید و فروش فصل تابستان رونق خاصی دارد اما باید در نظر داشت ویلا یک خانه شهری نیست. در خرید ویلا شمال بیشتر علاقه به طبیعت، آرامش، دوری از هیاهوی شهر، تفریح و استفاده از تعطیلات و ... مهمتر به نظر میرسد پس گاهی خیلی زمان مورد نظر مانند خرید آپارتمان و سایر املاک در این مقوله مداخله نمیکند .

مکان مناسب برای خرید ویلا شمال:

ابتدا بیایید به این موضوع بپردازیم که خود مکان ویلا چگونه باشد بعد به موقعیت جغرافیایی آن خواهیم پرداخت . در نظر داشته باشید که شما در خرید ویلا شمال اصلی ترین عامل خرید خود روی منظره و یا همان چشم انداز (view) قرار میدهید . پس به این موضوع دقت بیشتری کنید اگر روبروی ویلایی که شما خریداری میکنید زمینی بین ویلای شما و منظره و چشم انداز مورد نظر شما قرار دارد پس در آینده نزدیک دیگر دید مناسبی نخواهید داشت . اگر بدنبال یک چشم انداز دائمی رو به طبیعت هستید پیشنهاد میکنیم به سراغ شهرک و دهکده ساحلی ویلایی با موقعیت عالی باشید . به دو دلیل : اول منظره ای که همیشه ثابت است و دوم : ارزش سرمایه گذاری آن . اگر مقایسه قیمتی داشته باشیم به دلیل امکانات رفاهی ، امنیت و دوام همیشه قیمت ویلا ها در شهرک ها و دهکده های ساحلی ویلایی رو به افزایش بوده .

پس از آن موقعیت جغرافیاییویلا شمال مد نظر است . در شمال، منطقه زیباکنار بخاطر موقعیت ویژه خود همیشه مدنظر سرمایه گذاران و گردشگران بوده و هست و از معدود مناطقی است که حتی در سال های رکود قیمت رو به رشدی داشته . زیباکنار منطقه ای که همیشه به واسطه طبیعت زیبا، شالیزار ها ،تالاب ها ، رودخانه های خروشان(همچون رودخانه عظیم سپیدرود) ،مردمان با فرهنگ و ریشه دار و مجاورت با جاذبه های گردشگری فراوان و دسترسی به شهرهای بزرگ استان همیشه مورد توجه همگان بوده .

پس اگر به دنبال ویلایی خوش آب و هوا و خوش منظره هستید بهترین نقطه در شمال ، زیباکنار را به شما معرفی کرده ایم و اگر از جهت سرمایه گذاری قصد خرید ویلا شمال دارید باز هم بزرگترین قطب گردشگری و سرمایه گذاری شمال ایران یک انتخاب بی بدیل و با ثبات است.